Aktualności

Działania “Uwaga-motocyklista” w województwie opolskim

Data publikacji 15.09.2023

Opolscy funkcjonariusze wspólnie z WORD Opole przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Uwaga-motocyklista”. Akcja trwała od piątku do niedzieli i miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo motocyklistów na drodze. Mundurowi rozmawiali z kierowcami o najważniejszych przepisach ruchu drogowego oraz przypominali zasady bezpieczeństwa. Kierowcom motocykli wręczano odblaskowe szelki i kamizelki, by dodatkowo poprawić ich widoczność na drodze.

Funkcjonariusze opolskiego garnizonu wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu w dniach 15-17 września przeprowadzili wojewódzkie działania pn. „Uwaga-motocyklista”. Celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo kierujących jednośladami. Kontrole drogowe przeprowadzano zarówno wśród motocyklistów, jak i kierujących pojazdami czterokołowymi. Podczas trzydniowych działań skontrolowano blisko 950 pojazdów.

W trakcie działań przypominano kierującym pojazdami o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na drodze. Przypominano najważniejsze przepisy ruchu drogowego oraz wspominano o miejscach na drodze, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla kierujących jednośladami. Dodatkowo sprawdzano stan techniczny pojazdów oraz posiadane uprawnienia motocyklistów. Przypominano również jak ważnym elementem bezpiecznej jazdy na jednośladzie jest właściwy ubiór, czyli kask ochronny oraz kombinezon.

Podczas akcji ujawniono ponad 600 wykroczeń drogowych, w tym blisko 350 dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkosci. Funckjonariusze zatrzymali blisko 40 dowodów rejestracyjnych oraz 10 praw jazdy. Najważniejszy cel akcji został osiągnięty - nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

Podczas działań motocyklistom podróżującym po terenach Opolszczyzny przekazano odblaskowe kamizelki i szelki. Wszystko po to, by poprawić ich widoczność na drodze i zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych z ich udziałem. Elementy odblaskowe zostały sfinansowane przez WORD Opole.

  • Zdjęcie przedstawia motocyklistę w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawia motocyklistę w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawia motocyklistów stojących obok policjanta.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawia motocyklistę w trakcie kontroli drogowej.
  • Zdjęcie przedstawia motocyklistę w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta, w tle motocykl oraz radiowóz.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta w trakcie kontroli motocyklisty,
Powrót na górę strony