Aktualności

Zatrzymany za kradzież kabli

Data publikacji 08.03.2018

Namysłowscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież przewodów telekomunikacyjnych. Jedna z sieci komórkowych straciła blisko 2 kilometry kabla. Straty sięgają 20 000 złotych. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był przez niemiecką policję. Usłyszał już zarzuty. Za kradzieże grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu, podczas nocnej zasadzki, na gorącym uczynku wpadł 37-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego. Akcja była przeprowadzona w związku z kradzieżami linii napowietrznych w okolicy Namysłowa.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie kilka metrów pociętego, skradzionego kabla. Okazało się, że na miejsce przyjeżdżał busem, wypożyczanym specjalnie na kradzieże. W samochodzie, policjanci zabezpieczyli nożyce do cięcia metalu i dodatkowych kilkadziesiąt metrów przewodów. Straty poniesione przez jedną z sieci komórkowych to blisko 20 000 złotych.

Gdy policjanci sprawdzili mężczyznę w systemach informatycznych okazało się, że jest dodatkowo poszukiwany przez niemiecką policję, również za kradzieże. Podejrzany usłyszał łącznie 5 zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony