Aktualności

Możesz zostać jednym z nas - spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci oraz pracownik kadr oleskiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta spotkali się z maturzystami w Powiatowym Urzędzie Pracy. Licealiści z Praszki i Olesna dowiedzieli się o kryteriach przyjęć do służby w Policji oraz o kolejnych etapach postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli również jak wygląda ich codzienna służba.

Spotkanie promujące służbę w Policji zostało zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie insp. Tomasza Kubickiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Pana Macieja Flanka.

Uczniowie klasy maturalnej z Liceum nr 1 w Praszce oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Oleśnie mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów, a dodatkowo pracownik zespołu ds. kadr i szkoleń wyjaśnił gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Prelegenci zaprezentowali i omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz na czym polega system punktowy , co to jest lista rankingowa i jak punktowane są tzw. preferencje.

Podczas prezentacji multimedialnej zebrani mogli zobaczyć jak wygląda test sprawności fizycznej, a mundurowi dodatkowo opowiedzieli jak przebiega kurs podstawowy w szkole policji.

Opowiadając o swojej służbie i odpowiadając na związane z nią pytania policjanci podkreślali, że mimo dużej odpowiedzialności, często niełatwej służbie - to daje im ona wiele satysfakcji.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali „Informator dla kandydatów do służby w Policji”.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem!

Komendant Główny Policji określił na rok 2018 dla garnizonu opolskiego następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji:

● 16 kwietnia 2018 r. - limit 10 osób

● 2 lipca 2018 r. - limit 50 osób

● 24 września 2018 r. - limit 45 osób

● 27 grudnia 2018 r. - limit 33 osób

  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
  • Policjanci na spotkaniu z młodzieżą
Powrót na górę strony