Aktualności

Działania SMOG na drogach powiatu nyskiego

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy, po raz kolejny prowadzili działania „Smog”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu pojazdów naruszających wymagania ochrony środowiska. Mundurowi skontrolowali ponad 100 pojazdów zwracając szczególną uwagę na ich stan techniczny – w tym prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego.

6 marca policjanci nyskiej drogówki kontrolowali stan techniczny pojazdów z uwzględnieniem niesprawności układu wydechowego oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. Działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Z pośród ponad 100 skontrolowanych pojazdów w 4 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

Prowadzone działania miały także charakter edukacyjny. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, wytwarzany jest nie tylko przez fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale również przez niesprawne technicznie pojazdy i złej jakości ich spalin.

  • SMOG
  • SMOG
  • SMOG
Powrót na górę strony