Aktualności

Zatrzymani za włamania, paserstwo i posiadanie narkotyków

Data publikacji 06.03.2018

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 3 mężczyzn. 30 i 32-latek są podejrzani o kradzieże z włamaniami. Ich łupem między innymi padły pieniądze, papierosy i słodycze. Straty jakie spowodowali to blisko 30 000 złotych. Trzeci z zatrzymanych to 34-latek, który odpowie za paserstwo. Wszyscy mają również związek z przestępczością narkotykową. U najstarszego z mężczyzn śledczy zabezpieczyli blisko 80 bramów amfetaminy i marihuany. Sprawa podejrzanych trafi teraz do sądu.

W lutym policjanci z Brzegu odebrali kilka zgłoszeń o kradzieżach i włamaniach w mieście. Zawiadomienia dotyczyły lokali gastronomicznych i handlowych.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ich operacyjne ustalenia pozwoliły na wytypowanie 2 mężczyzn mogących mieć związek z włamaniami. Na początku marca podejrzewani zostali zatrzymani. To 30 i 32-letni mieszkańcy miasta. Ich łupem między innymi padły pieniądze, słodycze i papierosy. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to blisko 30 000 złotych. Straszy z zatrzymanych usłyszał 5 zarzutów w związku z kradzieżami i włamaniami, młodszy jeden. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni mają związek z przestępczością narkotykową. Obaj posiadali po kilka gramów amfetaminy. Obaj byli już karani za podobne przestępstwa. Grozi im teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

W związku ze sprawą, śledczy zatrzymali trzeciego mężczyznę. To 34-latek, który w mieszkaniu posiadał przedmioty pochodzące z włamań. Okazało się że również on ukrywał narkotyki. W mieszkaniu podejrzanego kryminalni zabezpieczyli blisko 80 gramów amfetaminy i marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony