Aktualności

Sprzedawał nieistniejący towar

Data publikacji 05.03.2018

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 31-latka podejrzanego o oszustwa internetowe. Mężczyzna miał sprzedawać między innymi sprzęt i gry komputerowe, których w rzeczywistości nie posiadał. W ten sposób poszkodowanych zostało co najmniej 8 osób z całego kraju.

Namysłowscy kryminalni z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą po otrzymaniu informacji o oszustwach internetowych, od razu przystąpili do działań. Już po kilku dniach ustalili podejrzanego i zablokowali mu fikcyjne konto, zarejestrowane na tzw. słupa, służące do popełniania przestępstw.

Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 31-letniego mieszkańca Dolnego Śląska. Mężczyzna podejrzany jest o oszustwa przy sprzedaży towarów na portalu internetowym. Miał on oferować do sprzedaży m.in. sprzęt komputerowy i gry, których tak naprawdę nie posiadał.

Dzięki szybkiemu działaniu namysłowskich kryminalnych, podejrzany został zatrzymany już na początku swojej nielegalnej działalności. W zaledwie kilkanaście dni zdążył oszukać 8 osób, a wartość poniesionych strat to ponad 1 000 złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony