Aktualności

Areszt dla stalkera

Data publikacji 04.09.2023

Tymczasowym aresztem dla 54-latka z powiatu kluczborskiego zakończyła się praca kluczborskich kryminalnych. Ustalony i zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał w kluczborskiej prokuraturze zarzuty związane z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu, wolności oraz wiarygodności dokumentów. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Od stycznia do sierpnia 2023 r. na terenie prywatnej posesji, jak i w pobliżu miejsca pracy mieszkanki gminy Byczyna dochodziło do zdarzeń zakwalifikowanych jako uporczywe nękanie – stalking. Sprawca utrudniał kobiecie dojazd do pracy przez układanie zużytych opon na drodze dojazdowej, układał też na tej drodze ostre przedmioty, czym spowodował uszkodzenie opon. Stalker w porach nocnych wchodził na teren prywatnej posesji kobiety, gdzie uszkodził basen ogrodowy, szybę okienną, a także pozostawił na posesji znicze i wiązankę cmentarną.

31 sierpnia, 54 latek wtargnął ponownie na prywatną posesję, a podczas próby ujęcia go na gorącym uczynku przez jej właściciela zadał mu ciosy nożem powodując jego zranienie.

Po tym zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany przez kluczborskich kryminalnych. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna w miejscu zamieszkania ukrywał dokumenty ze swojego miejsca pracy, których nie może posiadać.

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnienie przestępstw mężczyźnie grozi nawet do 20 lat wiezienia.

 


 

Powrót na górę strony