Wpadł w trakcie przerwy w odsiadce - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wpadł w trakcie przerwy w odsiadce

Data publikacji 01.03.2018

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mieszkaniec Śląska. 36-latek podejrzany jest o kradzieże z włamaniami podczas przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty. W związku z faktem, że działał w warunkach recydywy grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

W minionym tygodniu olescy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla. Jego kierowca podczas sprawdzania dokumentów, przykuł uwagę policjantów swoim nerwowym zachowaniem. 36-latek cały czas powtarzał, że mu się bardzo spieszy. Widząc zachowanie mężczyzny policjanci postanowili skontrolować jego pojazd.

Funkcjonariusze znaleźli w nim 2 torby, a w nich między innymi sprzęt elektroniczny, imienne pieczątki oraz dokumenty. Mundurowi szybko ustalili, że przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z włamań do samochodów, które miały miejsce na początku tego roku w powiecie kluczborskim.

Zdaniem śledczych 36-latek parał się swoim procederem w trakcie przerwy w odbywaniu kary za podobne przestępstwa. Mieszkaniec Śląska usłyszał 4 zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W związku z faktem, że działał w warunkach recydywy grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Śledczy przewidują dalszy rowój sprawy.