Aktualności

Kierowcy mają obowiązek dbać o czystość dróg

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci przypominają - zabrania się zaśmiecania lub zanieczyszczania dróg. Kierowcom, którzy wyjeżdżając z drogi gruntowej czy też nieutwardzonej pozostawiają za sobą warstwę błota, grozi grzywna lub kara nagany. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od nas samych.

Okres zimowy to trudny czas dla kierowców. Kierowanie samochodem jest utrudnione, gdy szybko zapada zmierzch, występują opady, przymrozki, błoto pośniegowe. Często bywa i tak, że dodatkowo sami sprowadzamy niebezpieczeństwo na siebie i innych uczestników dróg.

Apelujemy do kierowców, szczególnie pojazdów ciężarowych prowadzących prace na placach budowy, wyjeżdżając z dróg gruntowych lub nieutwardzonych o to, aby zwracali uwagę na stan swoich pojazdów. Złogi błota i innych substancji pozostawione na drodze są bardzo niebezpieczne dla użytkowników dróg i mogą w bardzo dużym stopniu przyczynić się do powstawania zdarzeń drogowych.

Zanieczyszczanie drogi jest wykroczeniem, za które grozi grzywna nawet do 1500 złotych albo kara nagany. Warto więc przed wyjazdem na drogę, przygotować auto i oczyścić ogumienie z nieczystości. Aby nie dochodziło do sytuacji takich jak ostatnio zarejestrowana i zgłoszona policjantom z Gogolina.

43-letni mieszkaniec K-Koźla w Gogolinie na ulice Ligonia wyjeżdżając z drogi gruntowej naniósł na ulice błoto. W związku ze zgłoszeniem przypadkowego kierowcy i ustaleniami policjantów z Gogolina dla kierowcy ciężarówki ta sprawa zakończyła się postępowaniem mandatowym.

Apelujemy do kierowców, aby zadbali nie tylko o bezpieczeństwo własne, ale także innych użytkowników dróg.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony