Aktualności

Akcja Truck & Bus - sprawdzaliśmy przewoźników

Data publikacji 28.02.2018

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów czy przekroczony czas pracy kierowców. To wyniki akcji Truck & Bus na terenie powiatu krapkowickiego. Działania te mają na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Wczorajsza akcja służb była koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruch Drogowego TISPOL i prowadzona była jednocześnie w 27 krajach.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami czy busami.

Policjanci i funkcjonariusze ITD w czasie prowadzonych działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi czy liczba pasażerów nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli poddane były również pojazdy wykonujące transport towarów.

Podczas prowadzonych działań w ramach akcji Truck & Bus policjanci zwracali uwagę również na stan techniczny oraz czas pracy kierowców oraz ich trzeźwość. Wczorajsza akcja służb była koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruch Drogowego TISPOL i prowadzona była jednocześnie w 27 krajach.

W ramach kontroli na terenie powiatu krapkowickiego funkcjonariusze ujawnili 2 wykroczenia związane z przekroczeniem czasów pracy kierowców oraz przestępstwo związane z nieprzestrzeganiem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wobec 37-letniego kierowcy busa, zostanie wszczęte postępowanie karne. Mężczyźnie za naruszenie zakazu sądowego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  • zdjęcia z akcji #1
  • zdjęcia z akcji #2
  • zdjęcia z akcji #3
  • zdjęcia z akcji #4
  • zdjęcia z akcji #5
  • zdjęcia z akcji #6
Powrót na górę strony