Aktualności

Zdecydowanie za szybko - przypominamy o konsekwencjach

Data publikacji 26.02.2018

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Prudniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał ponad 110 km/h. Dodatkowo miał on już wcześniej zatrzymywane prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Podczas minionego weekendu mundurowi w miejscowości Łąka Prudnicka zatrzymali prawo jazdy 2 kierującym.

Jednym z nich był 31-letni kierowca forda, który w terenie zabudowanym jechał 113 km/h. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. Mężczyzna posługiwał się ukraińskim prawem jazdy, te polskie bowiem kilka lat temu stracił za jazdę po alkoholu.

Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miał 59-latek kierujący bmw. Mieszkaniec Opola jechał 104 km/h. Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony