Aktualności

Nowa, ekologiczna flota garnizonu opolskiego

Data publikacji 22.08.2023

Na drogach Opolszczyzny pojawiło się właśnie 10 nowych oznakowanych radiowozów. Pojazdy Renault Arkana z nowym, neonowym oznakowaniem trafiły do komend powiatowych oraz komendy miejskiej garnizonu opolskiego. Wszystko to w ramach projektu ,,Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2023 r.”. Nowe samochody będą służyć opolskim funkcjonariuszom w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

22 sierpnia, na parkingu przy Parku 800-lecia w Opolu odbył się briefing prasowy dotyczący przekazania 10 nowoczesnych, hybrydowych radiowozów dla garnizonu opolskiego. Renault Arkana, bo o nich mowa, trafią do policjantów z Opola (2 szt.), Kluczborka, Nysy, Olesna, Prudnika, Brzegu, Namysłowa, Strzelec Opolskich i Krapkowic.

W wydarzeniu uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Pani Aleksandra Drescher oraz Naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu kom. Jarosław Gajos.

Na początku spotkania insp. Rafał Stanisławski podkreślił jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. Opolscy policjanci sukcesywnie uzupełniają swoją flotę o nowejednostki napędowe. Zakupione samochody są niewątpliwie dużym wsparciem w codziennej służbie i przyczyniają się do komfortu pracy. Dodatkowo są ekonomiczne i doskonalene sprawdzają się podczas codziennej służby. Teraz posłużą do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego województwa.

Z kolei Pani Aleksandra Drescher podkreśliła walory ekologiczne użytkowanych pojazdów oraz bardzo dobrą współpracę z opolskimi policjantami. Przekazała podziękowania dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafała Kochańczyka.

Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła podsumował ostatnie lata współpracy opolskich samorządowców z policjantami. To m.in. zaangażowanie w dodatkowe patrole, dofinansowanie do codziennego sprzętu czy zakup policyjnych psów służbowych.

Natomiast Naczelnik Wydziału Transportu KWP w Opolu kom. Jarosław Gajos przybliżył parametry techniczne radiowozów. Nowe radiowozy Renault Arkana posiadają silnik spalinowy i hybrydowy o łącznej mocy 145 koni mechanicznych. Przekazane radiowozy posiadają nowe, neonowe oznakowanie.

Radiowozy zostały sfinansowane ze środków budżetu Komendy Głównej Policji i WFOŚiGW w Opolu. Zakup możliwy był także dzięki pieniądzom otrzymanym od Marszałka Województwa Opolskiego, który udzielił wsparcia w wysokości 150 tyś. złotych. Całkowita wartość projektu to ok 1 800 000 złotych. Jego realizacja miała na celu wymianę najbardziej wyeksploatowanych radiowozów na nowoczesne, ekologiczne i przyjazne środowisku. W efekcie opolscy policjanci będą bezpiecznie dla społeczeństwa i środowiska realizować ustawowe zadania Policji.

  • Zdjęcie przedstawia policjantkę na tle nowych radiowozów.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników briefingu prasowego z okazji przekazania nowych radiowozów.
  • Zdjęcie przedstawia nowe radiowozy z neonowy oznakowaniem.
  • Zdjęcie przedstawia wyposażenie radiowozów.
  • Zdjęcie przedstawia radiowozy z nowym neonowym oznakowaniem.
  • Zdjęcie przedstawia nowe radiowozy przekazane opolskiej Policji.
Powrót na górę strony