Aktualności

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień zatrzymany

Data publikacji 21.02.2018

Pomimo Policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Kluczborscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował samochodem na "podwójnym gazie" a do tego nie posiadał prawa jazdy. 24-latek naraził tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj (21 lutego) kilka minut po północy na jednej z ulic Kluczborka podczas patrolu mundurowi zauważyli hondę. Kierujący na widok radiowozu znacznie przyspieszył a jego styl jazdy zwrócił uwagę policjantów. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać osobówkę do kontroli.

Okazało się, że siedzący za kierownicą 24-latek nie ma prawa jazdy. Policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca tłumaczył się, że wsiadł do samochodu po alkoholu, gdyż pilnie musiał jechał do dziewczyny do szpitala co oczywiście nie polegało na prawdzie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

 

 

Powrót na górę strony