Aktualności

Potrącił śmiertelnie rowerzystę – miał 2 promile

Data publikacji 21.02.2018

Policjanci zatrzymali 78-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Badanie alkomatem pokazało, że kierowca miał ponad 2 promile. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Teraz kryminalni z krapkowickiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

17 lutego w Krapkowicach, w godzinach popołudniowych doszło do tragicznego wypadku. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący toyotą 78-latek zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 83-letni mieszkaniec Krapkowic.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 78-latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym.

Śledczy doprowadzili podejrzanego do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz 78-latkowi grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony