Aktualności

Straszyli kasjerkę paralizatorem – zostali zatrzymani

Data publikacji 20.02.2018

21-latek grożąc paralizatorem kasjerce w sklepie zażądał wydania pieniędzy. Na zewnątrz czekał na niego jego 36-letni wspólnik. Już po kilku godzinach obaj zostali zatrzymani przez kluczborskich policjantów. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

W minionym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku otrzymał informację o napadzie na jeden ze sklepów w Wołczynie. Natychmiast na miejsce wysłał patrole Policji. Mundurowi  ustalili, że do sklepu wszedł młody mężczyzna, który grożąc paralizatorem ekspedientce zażądał pieniędzy z kasy.

Pracownica nie wydała mu utargu. Stanowcza reakcja kobiety zmusiła napastnika do opuszczenia sklepu. Na zewnątrz w samochodzie czekał już na niego jego kolega. Obaj odjechali z pustymi rękami. Policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków i rozpoczęli ich poszukiwania.

Niespełna kilka godzin zajęło kryminalnym schwytanie podejrzanych o ten czyn mężczyzn. Okazali się nimi 21 i 36-latek. Policjanci podczas przeszukania samochodu, którym się poruszali  znaleźli paralizator, którym  wcześniej zastraszano ekspedientkę

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo arestowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Film Straszyli kasjerkę paralizatorem – zostali zatrzymani

Powrót na górę strony