Wypadek Chmielowice - Rozsądni na drodze - Policja Opolska

Rozsądni na drodze

Wypadek Chmielowice

Data publikacji 09.04.2018

27 lutego 2018 r., w Opolu na ul. Lipcowej kierujący samochodem VW Passat mężczyzna lat 27 jadąc w kierunku ul. Wasylewskiego, po dojechaniu do niestrzeżonego przejazdu kolejowego zatrzymał się przed przejazdem i znakiem drogowym B-20 „Stop”, następnie po chwilowym zatrzymaniu ruszył z miejsca i wjechał bezpośrednio przed czoło nadjeżdżającego z lewej strony szynobusa. W wyniku uderzenia szynobusa w samochód VW Passat śmierć na miejscu zdarzenia poniósł mężczyzna kierujący samochodem osobowym oraz trzy pasażerki w wieku 55 lat, 45 lat i 19 lat.

Dotychczasowe ustalenia policjantów z KMP w Opolu wskazują, że przyczyną wypadku mogło być niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierującego passatem, a stan infrastruktury drogowej i kolejowej nie miał wpływu na to zdarzenie.

Policjanci skierowali do MZD w Opolu wniosek o uzupełnienie oznakowania w miejscu wypadku w postaci znaków: A-10 „przejazd kolejowy bez zapór”, G-1a, G-1b, G-1c – słupki wskaźnikowe. Ponadto zwrócono się do zarządcy drogi z prośbą o skierowanie wniosku do ZLK w Opolu o zmianę kategorii przejazdu kolejowego z „D” na „C”, a także do Urzędu Miejskiego w Opolu o wykonanie oświetlenia ulicznego ulicy Lipcowej przed przejazdem kolejowym.    

  • Wypadek Chmielowice
  • Wypadek Chmielowice
  • Wypadek Chmielowice
  • Wypadek Chmielowice