Aktualności

Zatrzymani za kradzież i paserstwo

Data publikacji 03.01.2018

Policjanci z Grodkowa zatrzymali 50-latka i jego młodszego o 7 lat kolegę. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o kradzież rynien. Młodszy natomiast usłyszał zarzut paserstwa. Okazało się również, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Grodkowie. Policjanci otrzymali informację o kradzieży rynien z jednego z urzędów w mieście. Straty zostały oszacowane na ponad 1 000 złotych.

Sprawą zajęli się śledczy. Zebrali materiał dowodowy i zabezpieczyli ślady. Wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem i już następnego dnia zatrzymali podejrzewanych. To 43 i 50-letni mieszkańcy Grodkowa. Obaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Młodszy w organizmie miał 1,5 promila alkoholu, a jego starszy kolega blisko 3 promile. Śledczy ustalili również, że jeden z mężczyzn sprzedał rynny w skupie złomu.

Podejrzewani po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. 50-latek odpowie za kradzież rynien, natomiast jego młodszy kolega usłyszał zarzut paserstwa. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo okazało się, że 43-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do zakładu karnego.

Powrót na górę strony