Aktualności

Podsumowanie świąt na drogach - było bezpiecznie

Data publikacji 27.12.2017

Świąteczny weekend na drogach Opolszczyzny minął spokojnie. Od piątku do wtorku doszło jedynie do 4 wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu są nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 6500 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego, na drogach naszego regionu doszło 23 grudnia, tuż po godzinie 01:00 w nocy na DW 494 pomiędzy miejscowościami Bierdzany -Szumirad. Tam, według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierujący audi 26-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w drzewo. Jak pokazało badanie mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zosał przewieziony do szpitala.

Od piątku, do wtorku na terenie województwa opolskiego doszło do 4 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosły 4 osoby i nikt nie zginął. W tym roku święta na drogach Opolszczyzny możemy uznać za spokojne i bezpieczne.


 

Powrót na górę strony