Aktualności

Jak prawidłowo reagować będąc świadkiem wypadku i zabezpieczyć miejsce zdarzenia –film instruktażowy

Data publikacji 19.12.2017

To wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Starostwa Powiatowego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W ramach projektu „Razem dla bezpieczeństwa” powstał film instruktażowy obejmujący tematykę prawidłowego zachowania świadków wypadku drogowego oraz właściwego zabezpieczenia miejsca zdarzenia przez odpowiednie służby. Film skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi i przyszłych kierowców oraz będzie wykorzystywany na spotkaniach profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wypadek drogowy to traumatyczne przeżycie dla uczestnika, jak również świadka zdarzenia. Ważne jest, aby w takiej sytuacji zachować zimną krew. Konieczne jest podjęcie działań mających na celu udzielenie pomocy ofiarom, jak też prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Znikoma liczba osób posiada wiedzę na temat czynności, jakie należy wykonać w takiej sytuacji.

Dlatego też, w celu podniesienia tej wiedzy powstał film instruktażowy obejmujący tematykę jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce wypadku oraz jak się zachować będąc świadkiem zdarzenia. To wspólna inicjatywa Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji w Prudniku oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Razem dla bezpieczeństwa-kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego - ETAP II”, dofinansowanego z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” .

 

Film Jak prawidłowo reagować będąc świadkiem wypadku i zabezpieczyć miejsce zdarzenia –film instruktażowy

Powrót na górę strony