Aktualności

Z filmem do seniorów

Data publikacji 25.10.2017

Każdy sposób dotarcia do społeczeństwa jest dobry. Były już apele odczytywane w kościołach i informacje w gazetach. Były spotkania w siedzibach gmin i ostrzeżenia w internecie. Ale to nie koniec. Nowym pomysłem namysłowskich policjantów są cykliczne zebrania dzielnicowych w świetlicach z seniorami. W trakcie tych spotkań prezentowany jest film o bezpieczeństwie osób starszych, a podczas prezentacji multimedialnej omawiane są sposoby jak ustrzec się przed oszustami.

Namysłowscy dzielnicowi z przygotowaną specjalnie dla seniorów prezentacją multimedialną i filmem ruszyli do świetlic, gdzie spotykają się z osobami starszymi aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Jak mówią pomysł wypalił, frekwencja dopisuje a tematów i problemów do omówienia nie brakuje. Tak było podczas pogadanki w świetlicy wiejskiej w Pszenicznej, zorganizowanej przez radnego gminy Wilków Przemysława Bałachowskiego. Podczas wizyt, mieszkańcy nie tylko mogą poznać osobiście swojego dzielnicowego, ale również porozmawiać o bieżących sprawach oraz poznać sposoby jak ustrzec się przed oszustami. 

Trafionym pomysłem okazało się także zaangażowanie namysłowskich policjantów w organizację i przeprowadzenie IV Olimpiady Seniorów. Do komendy policji w Namysłowie wpłynęły podziękowania od  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów za pomoc i promowanie aktywnego stylu życia seniorów. Podczas zawodów sportowych również przedstawiana była prezentacja multimedialna o zagrożeniach ze strony oszustów. Celem tych wszystkich działań jest dotarcie do jak największej grupy osób starszych aby byli bezpieczni.

Przypominamy:

- nigdy nie należy przekazywać otwierać drzwi i wpuszczać do mieszkań osób nieznajomych;

- nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna;

- kiedy mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Rzecznik KPP Namysłów

Powrót na górę strony