Nasza policjantka zdobyła kolejne wędkarskie trofeum

Data publikacji 02.08.2022

Komisarz Elżbieta Mach-Piwowar z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Kobiet w Wędkarstwie Spławikowym, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu. Przez dwa dni zmagań nasza koleżanka złowiła blisko 17 kilogramów ryb. Teraz jako trener kadry polskich juniorów prowadzi swoich podopiecznych na mistrzostwach świata, które odbywają się w Słowenii.

Nasza koleżanka kom. Elżbieta Mach-Piwowar jest biegłym z zakresu badań chemicznych i na co dzień wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne.

Natomiast w wolnym czasie relaksuje się nad wodą łowiąc ryby. Swoją historię z wędką rozpoczęła mając 6 lat. Później przyszedł czas na zawody. Najpierw na arenie okręgowej, potem ogólnopolskiej, a kończąc na zawodach rangi światowej.

Pierwszy sukces przyszedł w 2000 r. - brązowy medal Mistrzostw Polski i tytuł Wędkarza Roku. Następnie w 2005 roku powołanie do kadry narodowej, w której jest do dzisiaj. Nasza koleżanka po drodze zdobyła m.in. medale na Mistrzostwach Polski i zajęła wysokie pozycje w Grand Prix. Zaliczyła również kilka startów na Mistrzostwach Świata (Anglia, Chorwacja, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Republika Południowej Afryki i Holandia). W 2021 roku Ela wraz ze swoimi koleżankami zdobyła w Holandii tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata.

Kom. Elżbieta Mach-Piwowar jest trenerem kadry juniorów Polskiego Związku Wędkarskiego do lat 15. Obecnie przebywa na Mistrzostwach Świata Juniorów w Słowenii, gdzie jej podopieczni będą walczyć o kolejne medale.