Aktualności

Dwa razy próbował włamać się do galerii

Data publikacji 08.12.2016

Policjanci podejrzewają mieszkańca Brzegu o usiłowanie włamania do galerii handlowej oraz kradzież samochodu. 33-latek wpadł podczas usiłowania włamania, ujął go pracownik ochrony. Zdaniem policjantów mężczyzna ma na swoim koncie również włamanie do altanki. 33-latek był już wcześniej karany za włamania, może mu grozić nawet do 15 lat wiezienia.

Śledczy ustalili, że mężczyzna kilka dni temu w nocy usiłował włamać się do jednej z galerii handlowych. Kiedy mu się to nie udało, ukradł zaparkowanego w centrum miasta seata. Samochodem przejechał kilka kilometrów, po czym go zostawił. Później ponownie wrócił do tej samej galerii handlowej. Tam na podejrzanie zachowującego się mężczyznę uwagę zwrócił ochroniarz. Kiedy pracownik galerii zauważył, że ktoś próbuje włamać do sklepu szybko ujął 33-latka i o wszystkim powiadomił policjantów.

W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwo. Na początku października tego roku, mieszkaniec Brzegu włamał się do altanki. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 15 lat więzienia.  

 

  • zdjęcie 1
Powrót na górę strony