Aktualności

Narkotyki ukrył w klawiaturze komputerowej

Data publikacji 14.09.2016

Dwaj mieszkańcy powiatu odpowiedzą za posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich. Kiedy policjanci weszli do mieszkania 31-latka, ten próbował jeszcze uciekać. Jak się okazało mężczyzna w pomieszczeniu gospodarczym uprawiał konopie. Drugi z zatrzymanych dodatkowo odpowie za handel narkotykami. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. 7 września policjanci pojechali do domu, w którym mieszkał. Mężczyzna na widok mundurowych próbował jeszcze uciekać. Został złapany w momencie, kiedy chciał wyskoczyć z pierwszego piętra.

Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu. Podczas sprawdzenia jego pokoju policjanci znaleźli marihuanę. Funkcjonariusze przeszukali również przyległe do domu pomieszczenia gospodarcze. Tam  ujawnili donice, w których  rosły wysokie do metra krzewy konopi indyjskich.  

Prowadzący sprawę śledczy ustalili, że w uprawie 31-latkowi pomagał inny kolega. Funkcjonariusze zatrzymali  32-latka w jego mieszkaniu. Okazało się, że w klawiaturze od komputera mężczyzna miał ukryty susz marihuany.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz ich posiadania, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Zebrane przez kryminalnych dowody pozwoliły także na przedstawienie 32-latkowi zarzutu handlu narkotykami. Za takie przestępstwo mężczyźnie grozi  kara do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony