Nietrzeźwi rowerzyści muszą liczyć się z konsekwencjami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwi rowerzyści muszą liczyć się z konsekwencjami

Data publikacji 07.07.2020

O przykrych skutkach swojego zachowania przekonał się rowerzysta, który na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala. Nietrzeźwi byli również jego dwaj towarzysze podróży, również poruszający się na rowerach. 45-latek odpowie teraz za popełnione wykroczenie. Dwaj pozostali mężczyźni za swoje zachowanie zostali ukarani wysokimi mandatami.

Do tego zdarzenia drogowego doszło w Krapkowicach, przy DW 409. Informację o tym incydencie dyżurny krapkowickiej Policji otrzymał w sobotę, tuż przed godziną 22:00.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim rowerem i uderzył w drzewo. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W wyniku tego zdarzenia 45-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Dodatkowo z mężczyzną podróżowali dwaj znajomi. Mężczyźni kierowali swoimi rowerami również pod wpływem alkoholu. Obaj mieli prawie 2 promile w organizmie. Funkcjonariusze ukarali ich już mandatami karnymi.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.