Aktualności

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Psa

Data publikacji 01.07.2020

Światowy Dzień Psa to dobra okazja, aby zastanowić się na swoim podejściem do zwierząt. Okres urlopowy, to czas wyjazdów i odpoczynku, niekiedy jednak może to być najgorszy okres dla zwierząt. To właśnie w letnich miesiącach, czworonogi są najczęściej porzucane i krzywdzone. Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem.

Święto ustanowione w 2007 roku w dowód wdzięczności najlepszemu, czworonożnemu przyjacielowi człowieka oraz promowania akcji mających na celu pomoc bezdomnym i potrzebującym psom. Okres urlopowy, to czas wyjazdów i odpoczynku, a jednocześnie często najgorszy okres dla zwierząt. To właśnie w letnich miesiącach czworonogi są najczęściej porzucane i krzywdzone. Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem!

Jeżeli widzimy, że ktoś porzuca zwierzę, wyjechał i pozostawił je bez opieki i nikt do niego nie zagląda, nie wahajmy się i powiadommy służby. Jeśli jesteśmy świadkami sytuacji w której zwierzę zostało przywiązane do drzewa, błąka się czy wygląda na zagubione powinniśmy zawiadomić Policję, Straż Miejską, czy inne odpowiednie służby.

W tym dniu nie zapomnijcie o Waszych wiernych towarzyszach. Psy mają w świetny węch, więc z łatwością wyczują, że są kochane.

Powrót na górę strony