Współpraca służb w zwalczaniu przestępczości narkotykowej - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Współpraca służb w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Data publikacji 23.06.2020

To kolejny przykład dobrej współpracy namysłowskich policjantów z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu. Efektem tej kooperacji są 3 zatrzymane osoby, podejrzane o przestępczość narkotykową. W akcję zaangażowany był również pies służby skarbowej - Hunter. Łącznie, przy zatrzymanych ujawniono blisko 60 gramów amfetaminy i kilkanaście porcji marihuany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, grozi im do 3 lat więzienia.

Namysłowscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że trzy osoby z gminy Namysłów mogą przechowywać w domu środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się, gdy pojechali pod wytypowane adresy. W przeszukaniu dwóch posesji i samochodu podejrzanych pomógł pies służbowy Hunter - czworonożny funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej z Opola.

W mieszkaniach 36 i 40-latka oraz w samochodzie 23-latki zabezpieczono narkotyki. Po badaniach narkotestem okazało się, że podejrzani łącznie byli w posiadaniu 60 gramów amfetaminy i  kilkunastu porcji marihuany w postaci suszu roślinnego.

Były to kolejne wspólne działania funkcjonariuszy opolskiej KAS z policjantami, które doprowadziły do wykrycia narkotyków. I kolejny sukces Huntera.

Podejrzani zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi im do 3 lat więzienia.

Zdjęcia z zasobów Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

  • pies służbowy oraz zabezpieczone narkotyki
  • pies służbowy oraz zabezpieczone narkotyki
  • pies służbowy oraz zabezpieczone narkotyki