Aktualności

Wsiadanie za kierownicę po alkoholu nigdy nie jest dobrym pomysłem

Data publikacji 25.05.2020

W ostatni weekend na drogach powiatu głubczyckiego i prudnickiego, policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku 19-latek jechał całą szerokością jezdni po ulicach Głubczyc. W drugim przypadku, również 19-letni kierowca spowodował wypadek drogowy, a badanie alkomatem wykazało, że jest on nietrzeźwy. Obaj mężczyźnie odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem.

W sobotnią noc policjanci z Głubczyc, zauważyli na jednej z ulic w mieście, kierującego który poruszał się swoim volkswagenem całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec gminy Głubczyce. Po przebadaniu, alkotest wskazał wynik ponad 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Natomiast w Prudniku, w sobotę, tuż po godzinie 21:00 dyżurny policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Wiejskiej. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 19-latek kierujący audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z bmw. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowców. Okazało się, że kobieta kierująca bmw była trzeźwa. Natomiast 19-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby trafiły do szpitala. Na szczęście nie były to obrażenia zagrażające ich życiu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Taki kierowca w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

  • rozbity pojazd, który uczestniczył w wypadku drogowym
  • rozbity pojazd, który uczestniczył w wypadku drogowym
  • rozbity pojazd, który uczestniczył w wypadku drogowym
Powrót na górę strony