Aktualności

Blisko 130 km/h przy obowiązującej "pięćdziesiątce" - kolejny kierowca stracił swoje prawo jazdy

Data publikacji 14.05.2020

Policjanci krapkowickiej drogówki, wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził samochodem 127 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący stracił prawo jazdy.

12 maja, po godzinie 13:00 w miejscowości Strzeleczki, policjanci ruchu drogowego patrolując drogę wojewódzką 409, zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego.

28-letni mieszkaniec Nysy, w obszarze zabudowanym na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził swoim samochodem z prędkością 127 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, jest nadmierna i niedostosowana do warunków prędkość. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.64 MB)

Powrót na górę strony