Nietrzeźwa kierująca swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwa kierująca swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu

Data publikacji 27.03.2020

Realizacja zadań związanych z epidemią koronawirusa nie zwalnia policjantów z podejmowania interwencji, ścigania przestępców czy obsługi zdarzeń drogowych. Przypomina o tym sytuacja z Opola, gdzie późnym popołudniem, 29-letnia kierująca audi najpierw potrąciła pieszego, następnie zakończyła swoją jazdę na ogrodzeniu pobliskiej posesji. Na całe szczęście potrąconemu mężczyźnie nic się nie stało. Natomiast badanie alkomatem pokazało u kobiety ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

26 marca, około godziny 18:20 dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść na osiedlu Chabrów.

Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 29-letnia kierująca audi najpierw na ulicy Konwalii potrąciła mężczyznę prowadzącego rower. Na całe szczęście, 53-latkowi nic poważnego się nie stało i nie potrzebował on pomocy medycznej. Niestety na tym nie zakończyły się przewinienia kobiety. Na ulicy Irysów, kierująca straciła panowanie nad swoim pojazdem i wjechała w ogrodzenie znajdującej się tam posesji. W tej sytuacji, policjanci w pierwszej kolejności sprawdzili trzeźwość kierującej. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latce jej uprawnienia.

Teraz sprawą kobiety zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi jej wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara więzienia do 2 lat.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

  • Nietrzeźwa kierująca swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu
  • Nietrzeźwa kierująca swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu
  • Nietrzeźwa kierująca swoją podróż zakończyła na ogrodzeniu