Aktualności

Walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji

Data publikacji 09.03.2020

W Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku odbył się Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku "Zostań Policjantem". Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku, którym to puchar wręczył szef kluczborskich policjantów podinsp. Paweł Kolczyk. W zmaganiach udział wzięły cztery drużyny, w skład których wchodzili uczniowie ósmych klas.

W piątek tj. 6 marca br., w kluczborskim Zespole Szkół Licealno Technicznych przy ul. Sienkiewicza odbył się Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji „Zostań Policjantem”. Była to pierwsza edycja tej imprezy, a jej organizatorami byli kluczborska Policja oraz gospodarze tj. ZSLT w Kluczborku.

Konkurs składał się z trzech etapów - testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, który był wzorowany na testach, jakie przechodzą kandydaci do służby w Policji oraz części praktycznej polegającej na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwała komisja, której przewodniczył Dariusz Pawlak – opiekun klasy mundurowej, nauczyciele oraz policjanci.

Czteroosobowe drużyny, których skład stanowili uczniowie ósmych, w pierwszej kolejności przystąpili do rozwiązania testu wiedzy składającego się z 20 pytań. Zakres wiedzy obejmował zagadnienia z wiedzy o społeczeństwie,bezpieczeństwie oraz ustawy o policji. Następnie zadaniem uczniów było bezbłędne i najszybsze pokonanie toru przeszkód. Ostatnią z konkurencji turniejowych były zawody z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tutaj dwóch wybranych z drużyny uczestników musiało odpowiednio zareagować w zaaranżowanej scence dotyczącej osoby poszkodowanej. Zawodnicy rywalizowali pod okiem kluczborskich policjantów ruchu drogowego tj. asp. Krzysztofa Pawlyty oraz st.sierż. Daniela Żurka.

W ogólnej punktacji najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kujakowicach Dolnych, na trzecim uplasowali się uczniowie z kluczborskiej Szkoły Podstawowej nr 5, natomiast na czwartym Szkoła Podstawowa nr 1.

Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Kluczborku podinsp. Pawła Kolczyka oraz jego zastępcy mł.insp. Łukasza Gigiela otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulacje drużynom składali również Dyrektor ZSLT w Kluczborku Piotr Sitnik oraz jego zastępca Pani Anna Tőppich.

Dodatkowo Komendant Kolczyk, korzystając z okazji pogratulował uczniom z ZSLT w Kluczborku zajęcia II miejsca w Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu "Sprawdź się jako kandydat do służby w Policji", który odbył się 5 marca br., a skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych o profilu mundurowym.

Celem konkursu „Zostań Policjantem” była promocja kluczborskiej Policji, oraz przybliżenie młodym ludziom specyfiki zawodu policjanta, być może kilku z nich, w niedalekiej przyszłości zdecyduje się ubrać policyjny mundur.

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kujakowicach Dolnych 

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Kluczborku

 

 

 

 • zbiorowe zdjęcie wszystkich uczestników
 • rozpoczęcie turnieju, przemówienie komendanta policji podinsp. Kolczyka
 • młodzież , która zajęła 4 miejsce na zdjęciu wspólnie z komendantami, nauczycielami
 • młodzież rywalizująca podczas zawodów
 • policjantka stojąca obok uczniów klasy mundurowej
 • młodzież rywalizująca podczas zawodów
 • młodzież rywalizująca podczas zawodów
 • młodzież rywalizująca podczas zawodów
 • młodzież rywalizująca podczas zawodów
 • policjanci podczas oceniania konkurencji
 • wręczenie pucharów i dyplomów przez komendanta
 • wręczenie pucharów i dyplomów przez komendanta
 • przemowa końcowa komendanta Kolczyka
Powrót na górę strony