Aktualności

Atakowali i okradali - zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 07.02.2020

Prudniccy kryminalni zatrzymali 4 mieszkańców miasta podejrzanych o rozboje. Młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 25-lat mają na swoim koncie kilka tego typu przestępstw. Co gorsza, na swoje ofiary wybierali osoby słabsze - kobiety, dzieci i seniorów. Grupa wpadła po napaści na 13-latków. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy, 3 miesięczny areszt. Mężczyznom grozi teraz do 12 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w Prudniku 27 stycznia, po godzinie 18:00. Dyżurny policji otrzymał informację, że dwoje 13-latków zostało napadniętych przez grupę młodych mężczyzn. Napastnicy doprowadzili ich do stanu bezbronności i zabrali im telefon komórkowy oraz czapkę. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 1000 złotych.

Prudniccy kryminalni zajmujący się tą sprawą, na podstawie pracy operacyjnej powiązali z tym przestępstwem czterech mieszkańców Prudnika w wieku od 18 do 25-lat. Kryminalni niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania za tymi osobami. Kilka  dni później wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zdaniem śledczych 18 i 25-latek dopuścili się kolejnych przestępstw rozbójniczych. Jak ustalili policjanci, zatrzymani napadli i pobili 43-letnią kobietę - kuriera i zabrali zamówione jedzenie. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie również za napaść na mieszkańca miasta i kradzież telefonu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tych sprawach. Wobec 18-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Pozostałych na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące. Za takie przestępstwa grozi im teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyzny do radiowozu
  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyzny do radiowozu
  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyzny do radiowozu
Powrót na górę strony