Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże i włamania

Data publikacji 04.02.2020

Brzescy policjanci zatrzymali dwóch, 28-letnich mieszkańców miasta. Mężczyźni są podejrzani o kradzież elektronarzędzi, sprzętu muzycznego i alkoholu. Łączne straty jakie spowodowali swoim działaniem to ponad 2 000 złotych. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec stycznia w jednej miejscowości w powiecie brzeskim. Wówczas oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o kradzieży ze sklepu. Z przekazanych informacji wynikało, że podejrzewani wraz z łupem uciekli ze sklepu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Sprawdzili rejon sklepu, pobliskie ulice i miejsca gdzie mężczyźni mogli się oddalić. Zaledwie chwilę później funkcjonariusze zauważyli ich kilka ulic dalej. Jak się okazało ich typowania były trafne. Podejrzewani przy sobie mieli sprzęt pochodzący z kradzieży. To między innymi głośniki i wkrętarki. Mienie wróciło do sklepu, natomiast dwóch 28-latków trafiło do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności kryminalnych pokazały, że zatrzymani mieli również związek z inną kradzieżą. Kilka dni wcześniej z tego samego marketu mieli wynieść kilka butelek alkoholu. Łączna wartość skradzionych rzeczy to blisko 1 200 złotych. Śledczy ustalili również, że jeden z zatrzymanych ma związek z dwoma przestępstwami z grudnia 2019 r. W związku z tą sprawą odpowie on za włamanie do piwnicy skąd zginęła piła spalinowa, a także kradzież szczoteczek elektronicznych z drogerii. Wówczas łączne straty jakie spowodował wyniosły 1 000 złotych.

Mężczyźni razem usłyszeli 5 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Pierwszemu z nich grozi do 5 lat więzienia. Natomiast drugi, był już wcześniej karany i musi się liczyć z karą do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony