Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 30.01.2020

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego ujął pracownik ochrony dworca PKP w Strzelcach Opolskich. 38-latek, po tym jak wysiadł z pociągu, wsiadł do kii i przejechał niewielką odległość. To czujność świadka oraz brak społecznej akceptacji na kierowanie samochodem po alkoholu spowodowały, że kierowca został zatrzymany.

29 stycznia, tuż przed 19:00, oficer dyżurny strzeleckiej Policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez pracownika ochrony dworca PKP w Strzelcach Opolskich.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 38-latek w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu już prawo jazdy.

Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna przyjechał pociągiem do Strzelec Opolskich, wyszedł z dworca PKP i wsiadł do osobowej kii. Świadek widząc, że kierowca odjeżdża samochodem, natychmiast pobiegł do pojazdu i uniemożliwił mu dalszą jazdę, po czym wezwał policjantów.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Nietrzeźwy kierowca musi się liczyć również z kara finansową.