Przekonał się o nieuchronności kary - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Przekonał się o nieuchronności kary

Data publikacji 29.01.2020

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od kilku lat. Jak ustalili śledczy, ukrywał się on w tym czasie poza granicami kraju. Przestępca był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu. Za zniszczenie mienia i groźby karalne został skazany na rok pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu prowadzili na podstawie listu gończego poszukiwania za młodym mężczyzną. Miał on do odbycia karę roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia oraz groźby karalne. Kryminalni, którzy zajmowali się poszukiwaniami wykonali szereg sprawdzeń i działań, aby ustalić miejsce, w którym ukrywał się mężczyzna. Funkcjonariusze dowiedzieli się, że wyjechał na stałe za granicę i nie zamierza wrócić do kraju.

W ramach prowadzonych poszukiwań, policjanci cały czas zbierali informacje na temat miejsca jego pobytu. Ustalili między innymi, że w styczniu tego roku zamierza przyjechać do Polski z uwagi na sprawy rodzinne. Gdy poszukiwany przyjechał na teren powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został zatrzymany. Mężczyzna był zaskoczony akcją policjantów. Nie stawiał żadnego oporu ani nie próbował uciekać.

36-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną wcześniej karę.