Aktualności

O bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku

Data publikacji 24.01.2020

"Jak bezpiecznie spędzić ferie" - to temat spotkań policjantów z uczniami szkół naszego powiatu. Podczas rozmów, funkcjonariusze przypominają o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Rozdają również ulotki promujące akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" zawierające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Do rozpoczęcia ferii w naszym województwie pozostało jeszcze kilkadziesiąt dni. Już teraz policjanci zajmujący się profilaktyką wraz z dzielnicowymi spotykają się z uczniami szkół całego powiatu . Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020”.

Jedną z pierwszych odwiedzonych placówek, była Szkoła Podstawowa w Wachowie.

Podczas spotkania policjanci rozmawiają z dziećmi m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Poruszają tematykę bezpieczeństwa w Internecie, zagrożeń jakie mogą czyhać na jego użytkowników oraz tym jak i kiedy korzystać z numeru alarmowego 112.

Funkcjonariusze przypominają także najmłodszym użytkownikom ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Szczególnie w okresie zimowym, gdy aura jest niesprzyjająca, a wcześnie zapadający zmrok, ogranicza widoczność pieszych i rowerzystów.

Promując akcje profilaktyczną "Kręci mnie bezpieczeństwo... na stoku" policjanci zapoznają słuchaczy z Dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej(FIS) oraz zachęcają do wzięcia udziału w organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji konkursie fotograficzno-plastycznym "Stok nie jest dla bałwanów".

  • policyjny profilaktyk opowiada uczniom o bezpieczeństwie
  • policyjny profilaktyk opowiada uczniom o bezpieczeństwie
Powrót na górę strony