Aktualności

Spotkania pod hasłem „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Data publikacji 22.01.2020

Namysłowscy policjanci kontynuują spotkania z młodzieżą szkolną. Wśród różnych tematów, poruszają także kwestię środków odurzających wśród młodych ludzi. W ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” przestrzegają przed konsekwencjami sięgania po substancje zabronione. Poprzez częste wizyty w placówkach oświatowych, kampania pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” dociera do coraz większej liczby osób.

Mundurowi z Namysłowa, odwiedzili już kilkanaście szkół w ramach kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas omawiania zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy wśród młodzieży wykorzystują do celów szkoleniowych „walizkę narkotykową”. Młodzi ludzie dowiadują się nie tylko o zagrożeniach zdrowotnych ale również o konsekwencjach prawnych zażywania środków psychoaktywnych.  Kara za posiadanie lub zażywanie narkotyków może być dotkliwa i niewątpliwie rzuca cień na przyszłość młodego człowieka, dopiero wchodzącego w dorosłość.

Podczas spotkań z młodzieżą mundurowi podkreślają, że zażycie zabronionych substancji ma wpływ na proces uczenia się i rozwoju, ale wpływa także negatywnie na życie społeczne i rodzinne. Ważna jest świadomość młodych ludzi, że narkotyków nie warto nawet próbować. Bo nawet jeden raz może prowadzić do uzależnienia.

Dominującym hasłem spotkań pozostaje: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Policjanci poprzez promowanie kampanii pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” chcą dotrzeć do jak największej liczby osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami. Celem jest także ograniczanie przestępczości i eliminowanie aspołecznych zachowań wśród nieletnich.

 

  • Kobieta w policyjnym mundurze stoi przed młodzieżą, która siedzi w ławkach szkolnych.
  • Plakat promujący życie bez uzależnień, z hasłem "Narkotyki i dopalacze zabijają".
  • Kobieta w policyjnym mundurze stoi w klasie przed młodzieżą siedzącą w szkolnych ławkach.

Pliki do pobrania

  • 11.76 MB
    Film o szkodliwości narkotyków.
Powrót na górę strony