Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień, wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia - został zatrzymany

Data publikacji 21.01.2020

23-letni kierowca daewoo, jadąc z dwoma pasażerami, najpierw miał wypaść z drogi, następnie uderzyć w drzewo i dachować. Po wszystkim, zostawił pasażerów i uciekł z miejsca. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie 3 promile. Okazało się również, że kierowca nie ma uprawnień i poruszał się pojazdem bez ważnych badań.

18 stycznia, około godziny 16:30 policjanci z ruchu drogowego zostali powiadomieni przez kierowców, że przed miejscowością Polska Cerekiew, wypadł z drogi samochód osobowy.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca daewoo jadąc z dwoma pasażerami, wypadł z drogi uderzając w drzewo, a następnie dachował i wpadł do rowu. Następnie kierowca pojazdu miał uciec z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili w jakim kierunku oddalił się kierowca i po krótkim pościgu zatrzymali go. 23-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało że miał 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Pasażerowie, zostali zabrani przez załogę pogotowia do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia nie ponieśli poważniejszych obrażeń.

Teraz 23-latek będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

  • pojazd leżący na dachu w rowie
  • pojazd leżący na dachu w rowie
  • pojazd leżący na dachu w rowie