Aktualności

Prowadził 40-tonową ciężarówkę mając pół promila alkoholu

Data publikacji 20.01.2020

Prudniccy policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna prowadził 40-tonową ciężarówkę, mając pół promila alkoholu w organizmie. 53-latek w takim stanie przewoził ładunek do Czech. Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy.

W poniedziałek (20 stycznia), prudniccy policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych kontrolowali trzeźwość kierowców. Tuż po godzinie 6:00 na terenie miasta funkcjonariusze zatrzymali 40-tonowy pojazd do kontroli. Za kierownicą ciężarowego mana wraz z naczepą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Podczas rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało, że miał on w organizmie pół promila alkoholu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w takim stanie przewoził ładunek z Kędzierzyna – Koźla do Czech. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Takie kontrole mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony