Spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 14.01.2020

Profilaktyka jest najlepszą formą ochrony przed zagrożeniami. Dlatego cały czas spotykamy się z seniorami i rozmawiamy o ich bezpieczeństwie. Tym razem policjanci odwiedzili studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej”. Podczas spotkania mundurowi ostrzegali przed nieuczciwymi osobami dzwoniącymi i pukającymi do drzwi. Rozmawiali także o bezpieczeństwie na drodze.

Spotkanie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej było kolejnym przedsięwzięciem zorganizowanym dla naszych seniorów. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o metodach jakimi posługują się oszuści, a także wskazali w jaki sposób każda osoba, nie tylko senior powinna postępować, aby nie paść ofiarą przestępców.

W trakcie rozmowy przestrzegano przed wpuszczaniem nieznajomych do mieszkań, przekazywaniem pieniędzy obcym osobom oraz pochopnym zakupem towaru nieznanego pochodzenia. Funkcjonariusze zachęcali również do wzmocnienia czujności i pomocy sąsiedzkiej oraz dzielenia się wiedzą z bliskimi na temat metod jakimi posługują się przestępcy.

Policjanci przybliżyli również seniorom interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja komenda”. Pokazali w jaki sposób można przekazywać informacje o zagrożeniach oraz jak najłatwiej skontaktować się z właściwym dzielnicowym bez konieczności wychodzenia z domu.

Na spotkaniu nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia odblasków, które mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami
  • spotkanie policjantów z seniorami