Aktualności

Spotkanie policjantów z wolontariuszami WOŚP

Data publikacji 10.01.2020

To już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie bezpieczeństwa podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokojny przebieg imprezy zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w niej uczestniczą. Dlatego prudniccy policjanci spotkali się wolontariuszami przypominając im najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Dlatego prudniccy policjanci spotkali się z osobami, które będą zbierać pieniądze i przypomnieli im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 wolontariuszy.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących, apelujemy aby zachowali rozsądek. W szczególności należy:

  • unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);

  • nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;

  • w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;

  • jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem;

  • w wypadku podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa – nie wahać się, natychmiast powiadamiać Policję, np. dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Otoczmy opieką kwestujące dzieci i zwróćmy uwagę, czy nie dzieje się im krzywda. Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Natomiast wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

  • uczestnicy szkolenia siedzą w sali
  • dwie policjantki stoją obok siebie, jedna mówi przez mikrofon
  • logo 28 WOŚP
Powrót na górę strony