Aktualności

Kradł i włamywał się w warunkach recydywy - został zatrzymany

Data publikacji 18.12.2019

Ponad 30 zarzutów usłyszał 36-letni mieszkaniec Śląska. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże i włamania do samochodów. Odpowie on również za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany działał w warunkach recydywy i grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, trafił już na 3 miesiące do aresztu.

Na początku grudnia policjanci z Brzegu zatrzymali 36-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna może mieć związek z licznymi włamaniami do samochodów. Do wszystkich zdarzeń dochodziło w Brzegu i Grodkowie na przełomie października i listopada. Wówczas poszkodowani zgłaszali włamania do samochodów, z których ginęły między innymi radia, kamery samochodowe, elektronarzędzia i nośniki pamięci.

Kryminalni zajęli się tymi sprawami i zebrali szereg dowodów. Zgromadzone materiały pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego o te przestępstwa. W dalszej kolejności ustalili też jakim pojazdem mężczyzna się porusza. Ich przy puszczenia potwierdziły się, gdy zatrzymali go na jednej z ulic w Brzegu. Kryminalni w bagażniku jego samochodu znaleźli część skradzionych rzeczy. Oprócz łupu, przy zatrzymanym ujawnili kilka porcji amfetaminy i marihuany. 36-latek został zatrzymany, a mienie i narkotyki zabezpieczone.

Jak się okazało, to nie jedyne przewinienia zatrzymanego. Podczas dalszych czynności, policjanci z Grodkowa powiązali mężczyznę z włamaniami do samochodów na ich terenie. Tam z samochodów również ginęły radia, elektronarzędzia i dokumenty. Straty spowodowane przez zatrzymanego we wszystkich sprawach zostały oszacowane na 25 000 zł.

Zatrzymany usłyszał ponad 30 zarzutów, dotyczących kradzieży i włamań do samochodów. Odpowie również za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 15 lat więzienie. Na wniosek nyskiej prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Opis filmu: policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę do radiowozu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.13 MB)

Powrót na górę strony