Uważajcie na zmienne warunki atmosferyczne - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Uważajcie na zmienne warunki atmosferyczne

Data publikacji 14.11.2019

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych i rowerzystki. Trzy osoby trafiły do szpitala. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie ponieśli poważniejszych obrażeń. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i rozsądek na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i prędkością dostosowaną do panujących warunków.

13 listopada, przed godziną 8:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych i rowerzystki do którego doszło na ul. Mostowej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów na skrzyżowaniu kierowca audi podczas skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z przeciwnej strony osobowego opla. Następnie pojazd ten siłą odrzutu uderzył w jadącą po pasie dla rowerów rowerzystkę. Samochodami podróżowali jedynie kierowcy. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia trafili do szpitala. Na szczęście nie ponieśli poważniejszych obrażeń.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tej kolizji. Młodemu kierowcy audi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Jesienią coraz częściej mamy do czynienia z mgłą, opadami deszczu, silnym wiatrem i leżącymi na drodze liśćmi. Czynniki te znacznie utrudnia jazdę, ograniczają widoczność i wymagają dużej koncentracji od użytkowników dróg. Na mokrej nawierzchni łatwo wpaść w poślizg. Pamiętajmy, przecenienia własnych umiejętności, niedostosowanie prędkości na warunków na drodze oraz brawura, to główne przyczyny wypadków drogowych. Dlatego też apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz o ograniczone zaufanie do innych kierujących. Należy jeździć bezpiecznie, zgodnie z przepisami ruchu drogowego i prędkością dostosowaną do panujących warunków.


 

 

 

 

  • samochód po kolizji
  • samochód po kolizji