Aktualności

Policjanci na „Dniach Otwartych” Narodowego Banku Polskiego w Opolu

Data publikacji 30.10.2019

Podczas ,,Dni Otwartych” Narodowego Banku Polskiego, opolscy policjanci informowali, jak nie stać się ofiarą przestępstwa i bezpiecznie korzystać z karty bankomatowej. Mundurowi korzystają z każdej sposobności, aby ostrzegać przed pojawiającymi się nowymi formami przestępstw. Wydarzenie nawiązywało do obchodów 100-lecia ustanowienia złotego walutą Rzeczpospolitej Polskiej.

Przez pięć kolejnych dni (21-25 października), dzięki zaproszeniu opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, policyjni profilaktycy z komendy miejskiej wspólnie z Inspekcją Kontroli Skarbowej i Służbą Celną rozmawiali z dziećmi i młodzieżą jak nie paść ofiarą oszustwa.

Policjanci ostrzegali, w jaki sposób ustrzec się przed różnymi typami oszustw i kradzieży z wykorzystaniem kont bankowych czy kart bankomatowych. Podkreślali, jak ważna jest ochrona swoich danych oraz informacji o hasłach i loginach.

Ponad 700 dzieci z opolskich szkół miało możliwość zapoznania się z rolą Narodowego Banku Polskiego w systemie finansowym państwa. Była to także możliwość zaprezentowania instytucji współpracujących z bankiem. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu Straży Bankowej NBP i otwarcia sejfu, w którym na potrzeby prezentacji ukryte były złote sztabki czekolady. Dzięki policjantom uczestnicy mogli samodzielnie wykonać odbitki swoich linii papilarnych.

  • policjantka na stanowisku profilaktycznym pokazuje dzieciom materiały profilaktyczne
  • dzieci zgromadzone przez stoiskiem profilaktycznym KMP Opole
  • dwójka dzieci z ubranymi maskami gazowymi na twarz
Powrót na górę strony