Aktualności

Podejrzany o włamania do altanek w rękach policjantów z Brzegu

Data publikacji 25.10.2019

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży i włamań. Jego łupem miały paść między innymi elektronarzędzia i alkohol. 19-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów, teraz musi się liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

Do wszystkich tych zdarzeń dochodziło latem tego roku. Wówczas policjanci z brzeskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do altanek. Z zawiadomień poszkodowanych wynikało, że łupem włamywacza były elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i alkohol.

Śledczy zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, zabezpieczyli ślady i przesłuchali poszkodowanych. Te czynności pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego. Z policyjnych ustaleń wynikało, że związek z tymi przestępstwami może mieć 19-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Policjanci ustalili gdzie mężczyzna przebywa i kilka dni temu, wieczorem, zatrzymali go w jednej z miejscowości pod Brzegiem.

Dalsze czynności potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Straty jakie spowodował swoim działaniem to ponad 2 000 złotych. 19-latek do wszystkim przestępstw się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Opis filmu: policjanci prowadzą podejrzewanego o włamania do altanek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.07 MB)

Powrót na górę strony