Aktualności

Włamał się do sklepu - wytropił go policyjny pies

Data publikacji 22.10.2019

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg włamań do placówek handlowych i usługowych. Pod drzwi mieszkania 37-latka funkcjonariuszy doprowadziła Furia, nasz policyjny pies. Zatrzymany usłyszał 12 zarzutów. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 2 miesiące do aresztu.

W ubiegły wtorek, w godzinach porannych, dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej Policji został poinformowany o włamaniu do sklepu spożywczego. Chwilę po zgłoszeniu na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca po wybiciu szyby w drzwiach wejściowych dostał się do środka i ukradł m.in. alkohol, papierosy oraz słodycze warte ponad 3 000 złotych.

Wśród policjantów był przewodnik z psem tropiącym, który natychmiast podjął ślad. Po ponad kilometrowym tropieniu przez zatłoczone ulice, Furia, nasza czworonożna funkcjonariuszka doprowadziła mundurowych pod drzwi mieszkania 37-latka. Mężczyzna był w środku i został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

37-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny tymczasowy areszt.

To nie jedyne przestępstwo o które mężczyzna jest podejrzany. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że miał on również związek z innymi przestępstwami, do których doszło na trenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna usłyszał dodatkowo 11 zarzutów związanych z m.in. włamaniami do placówek handlowych i usługowych.  

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, gdyż będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Wcześniej odbywał już karę za podobne przestępstwo.

  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
  • pies Furia wraz z przewodnikiem
  • pies Furia wraz z przewodnikiem
Powrót na górę strony