Aktualności

Wpadli z narkotykami przez drobne wykroczenie

Data publikacji 09.10.2019

Opolscy policjanci zatrzymali 28-latka poszukiwanego do odbycia kary więzienia. Mężczyzna skazany był za wcześniejsze kradzieże. Wpadł w trakcie kontroli drogowej po tym, jak jego kolega na jezdnię wyrzucił niedopałek papierosa. Dodatkowo okazało się, że pasażer i kierujący mieli przy sobie narkotyki.

Do zdarzenia doszło 2 października na jednej z ulic w mieście. Wówczas patrolujący ulice policjanci zatrzymali do kontroli osobowego hyundaia, którego kierujący wyrzucił na jezdnię niedopałek papierosa. Pojazdem tym podróżowało trzech młodych mężczyzn.

W trakcie kontroli, uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy i jednego z pasażerów. Szybko okazało się, co było powodem ich zdenerwowania. Policjanci w kieszeni 31-latka znaleźli trzy woreczki strunowe z amfetaminą, natomiast pasażer miał przy sobie 12 tabletek MDMA. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 28-latek jest poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

W mieszkaniu 31-latka kryminalni znaleźli jeszcze kilkanaście tabletek MDMA. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków. 28-latek trafił już do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy. Obu mężczyznom za posiadanie narkotyków grozi teraz do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony