Aktualności

31-latek w warunkach recydywy miał włamywać się i kraść - trafił już do więzienia

Data publikacji 08.10.2019

Do 15 lat więzienia grozi 31-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Mężczyzna w warunkach recydywy miał włamywać się i kraść. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia i sprzęt sportowy. Teraz usłyszał kolejnych 5 zarzutów. Trafił już do więzienia za wcześniejsze przestępstwa, gdzie odbywa karę kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z Brzegu podejrzewali 31-letniego mieszkańca miasta o kradzież perfum z jednej z drogerii w mieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały dowodowe i monitoring. Na tej podstawie wytypowali podejrzewanego. Podejrzewali również, że może on mieć związek z innymi kradzieżami w mieście.

Kiedy kilka dni temu postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia i zapukać do drzwi podejrzewanego. Wówczas okazało się, że ich typowania były trafne. Funkcjonariusze w piwnicy ujawnili elektronarzędzia, sprzęt wędkarski, sportowy i nową odzież. Jak się okazało mężczyzna we wrześniu miał włamać się m.in. do piwnicy, garażu i mieszkania. Straty jakie spowodował swoim działaniem to ponad 7 000 złotych. Kryminalni odzyskali większość skradzionego mienia i zwrócili właścicielom.

31-latek działał w warunkach recydywy. Tym razem usłyszał 5 zarzutów związanych z kradzieżami i włamaniami. Do wszystkich się przyznał, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Za wcześniej popełnione przestępstwa trafił już do więzienia na kilkanaście miesięcy.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjantka wprowadza podejrzanego do pomieszczenia dla osób zatrzymanych
  • w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych policjant prowadzi podejrzanego
Powrót na górę strony