Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji świadka - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dzięki reakcji świadka

Data publikacji 09.09.2019

52-letni kierowca renault w organizmie miał ponad 2 promila alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnym systemie pokazało, że mężczyzna złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali go dzięki reakcji świadka, który nie pozwolił na łamanie prawa i zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

W piątek tuż przed południem dyżurny z brzeskiej komendy skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w rejon jednego z marketów w mieście. Tam świadek miał zauważyć nietrzeźwego kierowcę.

Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego, który wskazał im w którym kierunku odjechał podejrzewany. Jak wynikało z relacji świadka, jego niepokój wzbudziło wcześniejsze zachowanie mężczyzny. Podejrzewany wyszedł ze sklepu chwiejnym krokiem i miał zaburzoną równowagę. Policjanci ruszyli we wskazanym kierunku i kiedy zauważyli samochód kilka ulic dalej, zatrzymali go do kontroli. Przebadali kierowcę na urządzeniu, które pokazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz wobec 52-latka sąd może orzec karę 5 lat więzienia. Musi się też liczyć z wysoką grzywną.

 

Coraz częściej spotykamy się z brakiem społecznego przyzwolenia na nietrzeźwych kierowców. To godna naśladowania postawa, dzięki której mamy wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.  Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla życia i zdrowia innych, a więc warto zareagować i wykręcić numer alarmowy kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy.