Z blisko 3 promilami przyjechał do sklepu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Z blisko 3 promilami przyjechał do sklepu

Data publikacji 28.08.2019

To dzięki szybkiej reakcji świadka, kolejny nietrzeźwy kierowca trafił w ręce nyskich policjantów. 34-latek przyjechał osobowym daewoo na zakupy do sklepu. Jak się okazało, w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz musi się liczyć z karą do 2 lat wiezienia.

26 sierpnia około godziny 20:30, dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierowca osobowego daewoo wjechał na sklepowy parking w Skoroszycach i może być nietrzeźwy. Świadek, który widział dziwne zachowanie mężczyzny, zadzwonił na numer alarmowy. Oficer dyżurny natychmiast we wskazane miejsce wysłał patrol drogówki.

Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, za kierownicą siedział ujęty 34-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego. Okazało się, że kierowca daewoo miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Policjanci dziękują za zdecydowaną reakcję zgłaszającego oraz ujęcie pijanego kierowcy.

Wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.