Aktualności

Zatrzymany 35-latek za kierownicą był nietrzeźwy, miał przy sobie narkotyki i był poszukiwany

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci z Grodkowa zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu nyskiego. Mężczyzna za kierownicę wsiał nietrzeźwy, z cofniętymi uprawnieniami i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo posiadał amfetaminę, a za wcześniejsze kradzieże i włamania był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic w Grodkowie. Wówczas policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali do kontroli renault. Za kierownicą siedział 35-letni mężczyzna i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie na urządzeniu pokazało, że był nietrzeźwy, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu.

Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma kilka innych przewinień. W samochodzie policjanci ujawnili kilka porcji amfetaminy, a sprawdzenie w systemie pokazało, że kierował mimo cofniętych przez starostę uprawnień i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany ukrywał się też przed wymiarem sprawiedliwości za wcześniej popełnione przestępstwa.

35-latek do więzienia trafił na 2 lata. Tym razem usłyszał 4 zarzuty związane ze złamaniem zakazu, kierowaniem pod wpływem alkoholu i posiadaniem środków odurzających. Do wszystkich przestępstw się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, wysoka grzywna i przedłużenie sądowego zakazu nawet do 15 lat.